Palety plastikowe

Palety z tworzywa sztucznego

Przez dekady transportowania towarów np. przy użyciu ciężarówek, przywykliśmy do palet drewnianych, na których ustawiane są poszczególne partie ładunku. Plastik długo mógł wydawać się zbyt kruchy i delikatny do takich celów, jednak powszechne jest obecnie stosowanie palet wykonanych ze sztucznego tworzywa. Podobnie, jak drewniane skrzynki, np. na owoce, wyparły niemal całkowicie skrzynki plastikowe, tak również palety z drewna są zastępowane paletami z tworzywa. Większość spośród plastikowych palet transportowych zdecydowanie różni się od tych tradycyjnych, drewnianych. Dlaczego warto wybrać właśnie palety z tworzyw sztucznych? Jest po temu z pewnością co najmniej kilka powodów. Poznajmy zatem różnice pomiędzy tymi dwoma podstawowymi rodzajami palet do przewożenia towarów, aby zrozumieć, dlaczego przynajmniej część drewnianych palet chętnie zastąpisz właśnie plastikowymi.

Palety plastikowe

To bez wątpienia palety, które często okazują się trwalsze niż palety z cienkiego drewna bądź zbliżonych do niego materiałów. Paradoksalnie te ostatnie znacznie łatwiej niż odpowiednio mocne sztuczne tworzywo, mogą ulegać pęknięciom. Kolejną wadą palet drewnianych jest także to, że znacznie trudniej utrzymać je w czystości i w dobrym stanie. Palety tego typu po zawilgoceniu oraz dostaniu się w ich struktury różnego rodzaju zanieczyszczeń, jak choćby drobiny błota itp., szybko można jedynie zutylizować. Plastikowe palety są natomiast wysoce odporne na wilgoć. Ponadto w przeciwieństwie do drewnianych „klasyków” palety powstające z plastiku posiadają również bardziej zróżnicowane formy, co czyni je także bardziej praktycznymi. Za chwilę zrobimy ich przegląd. Podczas kiedy drewniane palety najczęściej dostępne są w wymiarach: 1000x1200 mm, to te z plastiku na maes.com.pl kupisz również w wymiarach niestandardowych. Sprawdź zatem dokładnie, co dla Ciebie przygotowaliśmy właśnie w tej kategorii.

Jak wygląda wzorcowa paleta z tworzywa sztucznego?

O ile w ogóle można mówić o takiej modelowej palecie, spróbujemy teraz przedstawić jej charakterystyczne cechy. Na tych z plastiku znacznie prościej jest transportować chociażby produkty, w przypadku których zależy Ci na zachowaniu szczególnej higieny, jakiej nie jesteś w stanie zagwarantować w przypadku palet drewnianych. Ponadto palety z drewna mają najczęściej taki sam układ tworzących je desek. Zarówno nóżki jak i otwory po bokach palet z tworzyw sztucznych są oczywiście przystosowane do ich przewożenia i przenoszenia za pomocą tzw. paleciaków jak i wózków widłowych. Część spośród dostępnych na maes.com.pl modeli to palety na nóżkach. Wiele z nich posiada dodatkowo charakterystyczne płozy. Istotnym aspektem są także dodatkowe wewnętrzne wzmocnienia palet za pomocą metalowych prętów itp. Palety produkowane ze sztucznych tworzyw to również palety o niestandardowych wymiarach, jak np. 600x800 mm.

Czy paleta z tworzywa jest proekologiczna?

Obecnie przykłada się coraz większą wagę do kwestii ochrony środowiska naturalnego. Palety drewniane w sposób zupełnie oczywisty są paletami powstającymi z naturalnych surowców oraz biodegradowalnymi. Palety na bazie plastiku od maes.com.pl to także palety, które są wyrobami ekologicznymi. Nowoczesne sztuczne tworzywa powstają z uwzględnieniem oczekiwań co do ich ekologicznego charakteru, dzięki czemu zyskujesz palety trwałe, ergonomiczne i wygodne, a także takie, których utylizacja oraz recycling są łatwe. Palety z tworzyw sztucznych dzielą się również na palety z krawędzią zabezpieczającą, zarówno jeśli chodzi o palety o bardziej klasycznym wyglądzie, jak i te „do pomieszczeń czystych”. Możesz zatem znaleźć tutaj palety przystosowane do zróżnicowanych potrzeb / dedykowane różnym branżom. Palety dla produktów typowo przemysłowych, ale również palety np. higieniczne oraz inne, adresowane do branż takich jak: spożywcza, farmaceutyczna itp.

Najlepsza paleta z tworzywa sztucznego

Trudno naturalnie wskazać jednoznacznie, że któraś spośród dostępnych u nas palet jest „najlepsza”. Palety produkowane z plastiku posiadają po prostu zróżnicowane parametry: począwszy od składu materiałów z jakich powstają, poprzez ich wymiary itp., na skonkretyzowanym ich przeznaczeniu w niektórych przypadkach skończywszy. Różnią się typami podstaw, liczbą oraz wielkościami otworów w ich powierzchni itd. Te różnice pomogą Ci jednak dobrać najlepszą paletę z tworzywa. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z załogą naszego internetowego sklepu/hurtowni maes.com.pl. Chętnie pomożemy dobrać konkretne palety oraz inne elementy wyposażenia właśnie do Twojego magazynu firmowego, jak i do innych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu i na zakupy!